aktualności księgowe 2020

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszym umówieniu spotkania

Od 16 listopada 2020 roku w całej Polsce urzędy skarbowe wprowadziły nowy system obsługi podatników, który ma za zadanie usprawnić pracę urzędników, zwiększyć bezpieczeństwo i zaoszczędzić czas podatników. Obecnie załatwienie każdej sprawy bezpośrednio w urzędzie skarbowym jest możliwe tylko i wyłącznie po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu wizyty.

Takie spotkanie można umówić przez Internet za pomocą elektronicznego formularza, który jest dostępny na stronie www.podatki.gov.pl lub na stronie każdego urzędu skarbowego.

Dla tych osób, które nie lubią myszkować w Internecie urząd przygotował także opcje rezerwacji wizyty przez telefon. Numery telefonów, na które można dzwonić podane są na stronie każdego urzędu skarbowego w zakładce „Kontakt”.

E- wizyta w ZUS w formie wideo rozmowy

W połowie października 2020 roku ZUS wprowadził nowość – konsultacja z doradcą w formie wideo rozmowy. Na e-wizycie w formie wideo rozmowy można otrzymać informacje w zakresie ulg i umorzeń, emerytur i rent oraz w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i wypłaty zasiłków.

Na taką poradę należy wcześniej zarezerwować termin telefonicznie lub przez stronę ZUS.

Anna Klupczyńska

Anna Klupczyńska

Licencjonowana księgowa z przeszło 25-letnim doświadczeniem.

Blog o księgowości

Niniejszy blog księgowy prowadzony jest przez znane biuro rachunkowe w Poznaniu – AK-PLUS Anna Klupczyńska. Dziękujemy za wizytę i docenienie naszego wkładu w rozwój wiedzy na temat zagadnień księgowych. Zapraszamy do obserwowania naszych profilów na portalach społecznościowych!

Ostatnio dodane artykuły

Kategorie artykułów

Bądź na bieżąco

Pomoc księgowa

Pomagamy w księgowości

Szukasz solidnego biura rachunkowego z Poznania? Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak wiele problemów możemy rozwiązać za Ciebie!

Dowiedz się więcej

Powiązane artykuły

aktualności księgowe 2022

Aktualności księgowe 2022

Zmiany w przepisach ZUS, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2022 roku Od 2022 roku osoby prowadzące działalność gospodarczą, które podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu jeżeli

polski ład księgowość przepisy

Polski Ład

Propozycja zmian Podatek dochodowy od osób fizycznych – kwota wolna od podatku i drugi próg podatkowy (zmiany obowiązujące od 01.01.2022) Od 01.01.2022 r. zostanie podniesiona

aktualności księgowe 2021

Aktualności księgowe 2021

Kasa online od 01.07.2021 Od 1 lipca 2021 roku znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług wprowadziła obowiązek stosowania kas on-line dla branży: fryzjerstwo,