Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów w Poznaniu

Rozliczamy księgi przychodów i rozchodów - zawodowo!

AK-PLUS - KPIR Poznań

Zadbamy o Twoją
podatkową księgę przychodów i rozchodów!

Biuro rachunkowe AK-PLUS specjalizuje się w profesjonalnych usługach księgowych na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nasza kancelaria prawno-rachunkowa świadczy usługę prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów dla osób fizycznych oraz spółek cywilnych, jawnych i partnerskich. 

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów nie tylko wymaga zarówno znajomości aktualnych przepisów prawa podatkowego, ale również poszukiwania właściwych i korzystnych rozwiązań podatkowych dla obsługiwanego przedsiębiorcy. Zapewniamy zgodny z zasadami i normami rachunkowości outsourcing ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR). Swoje usług kierujemy w szczególności do firm z miasta Poznań i powiatu poznańskiego, niemniej równie chętnie rozliczamy KPiR dla przedsiębiorców spoza Poznania. 

Anna Klupczyńska księgowa Poznań
Anna Klupczyńska

Właścicielka biura rachunkowego AK-PLUS

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów - zakres usługi

Co obejmuje oferta prowadzenia KPiR?

Usługa prowadzenia księgi przychodów i rozchodów przez nasze biuro księgowe z Poznania obejmuje następujące czynności:

 • prowadzenie KPiR zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi,
 • prowadzenie ewidencji, które są wymagane przepisami prawa tj.,
  • ewidencje VAT dla dokumentów sprzedaży i zakupów,
  • ewidencja wyposażenia oraz środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
 • zamknięcie miesiąca i naliczanie podatków oraz sporządzanie wymaganych deklaracji VAT-7 lub VAT-7K, VAT-UE oraz JPK na podstawie prowadzonych rejestrów VAT,
 • ustalenie rocznego planu amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych oraz dokonanie miesięcznych odpisów amortyzacyjnych,
 • rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych oraz exportu i importu,
 • prowadzenie rozrachunków podatków i rozrachunków składek ZUS,
 • zamknięcie roczne połączone jest ze sporządzeniem zeznania podatkowego – rocznego,
 • przygotowanie sprawozdań dla GUS na podstawie danych wynikających z ksiąg
 • fachowe doradztwo w zakresie KPiR.

Książka Przychodów i Rozchodów - cennik usług w Poznaniu

Spodoba Ci się nasz cennik KPiR!

Podatkowa książka przychodów i rozchodów stanowi jedną z głównych specjalizacji naszego biura rachunkowego. Rzetelnie prowadzimy księgi przychodów i rozchodów w imieniu naszych klientów z Poznania od przeszło 20 lat. Zaufało nam kilkadziesiąt mikro, małych i średnich firm. Dołącz do nich!

Zleć nam Prowadzenie księgi Przychodów i Rozchodów Twojej firmy!

Rekomendacje

Bierzemy pełną odpowiedzialność za prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. To sprawia, że nasi klienci obdarowują nas pełnym zaufaniem, a my ich nie zawodzimy. Robimy to, co kochamy. Rozliczamy księgi przychodów i rozchodów w sposób profesjonalny, dokładny i terminowy. Właśnie dzięki temu na poznańskim rynku usług księgowych jesteśmy często uważani za wzór do naśladowania. Przez skromność nie będziemy zaprzeczać 🙂

Pakiet korzyści z prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów w Poznaniu

Wybierz nas i zyskaj!

Nawet najlepiej skrojona oferta prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów w Poznaniu często pomija tzw. wartość dodaną. Coś, co sprawia, że do rozliczania KPiR wybiera się dane biuro rachunkowe. Jesteśmy świadomi potrzeb naszych klientów. Wiemy czego oczekują i w jaki sposób możemy im pomóc. Wyróżniamy się nie tylko na tle lokalnego rynku usług księgowych, ale również i na regionalnym. Sprawdź, co obejmuje pakiet korzyści z prowadzenia księgi przychodów i rozchodów jeżeli wybierzesz nasze poznańskie biuro rachunkowe! 

Rzetelność i skrupulatność

Posiadamy staż ponad 20 lat w rozliczaniu podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów dla firm z Poznania.

Najlepsza cena w Poznaniu!

Porównując stosunek ceny do jakości i zakresu usługi, mamy najlepszą ofertę prowadzenia KPiR w Poznaniu... i na dodatek w pełni elastyczną!

Reprezentacja firmy

Kiedy zajdzie taka konieczność, będziemy reprezentować Twoją firmę przed Urzędem Skarbowym.

Certyfikowana księgowa

Nasza certyfikowana księgowa zadba o finanse Twojej firmy, dzięki czemu będziesz mógł prowadzić swój biznes znacznie efektywniej!

Stały kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Udostępnimy bezpośredni kontakt do Twojego indywidualnego księgowego.

Gwarancja bezpieczeństwa

Posiadamy wykupione ubezpieczenie OC obowiązkowe i dobrowolne w PZU. To jeden z gwarantów bezpiecznej realizacji usługi rozliczania ksiąg przychodów i rozchodów.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące KPiR

6 najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami

Co oznacza akronim KPiR?

KPiR to skrót od pojęcia Księga Przychodów i Rozchodów.

Co to jest Księga Przychodów i Rozchodów?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów to najpopularniejsza w Polsce ewidencja prowadzona w celach rozliczenia podatków. Jej wyrób jest dobrowolny. Z tej uproszczonej formy ewidencji korzystają zwykle mikro i małe przedsiębiorstwa prowadzące działalność jako osoba fizyczna lub jako inny podmiot.

Kto może prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów?

Uproszczoną księgowość mogą prowadzić:
 • osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, które jako formę opodatkowania przychody wybrały zasady ogólne lub podatek liniowy;
 • spółki jawne osób fizycznych
 • spółki cywilne osób fizycznych;
 • spółki partnerskie.
których przychody netto za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły równowartości w walucie polskiej 2 000 000 euro. Po przekroczeniu tego limitu zobligowane są do prowadzenia pełnej księgowości.

Czy można samodzielnie prowadzić książkę przychodów i rozchodów?

Tak, można samodzielnie prowadzić księgę przychodów i rozchodów. Niemniej jednak konieczna jest znajomość aktualnych przepisów prawnych oraz skrupulatność i bezbłędność. Zdecydowanie lepiej jest to powierzyć profesjonalistiom, np. biuru rachunkowemu AK-PLUS z Poznania, a samemu skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej.

Kiedy należy dokonywać zapisów w KPiR?

Powierzając prowadzenie uproszczonej księgowości kancelarii księgowej wystarczy dostarczyć wszystkie dokumenty 7-mego dnia miesiąca następującego po miesiącu który będziemy rozliczać.

Które biuro rachunkowe zajmuje się rozliczaniem ksiąg przychodów i rozchodów?

Większość biur rachunkowych świadczy usługę prowadzenia księgi przychodów i rozchodów (KPiR). Zdaniem wielu przedsiębiorców, rzetelnie wywiązuje się z tego Anna Klupczyńska, księgowa z Poznania.

Kto jest małym podatnikiem?

Mały podatnik to podatnik, który uzyskał przychód ze sprzedaży za 2020 rok (łącznie z kwotą należnego podatku VAT) do kwoty 2 000 000 EURO tj. 9 031 000 zł. Kwota limitu została zaokrąglona do 1 000 zł zgodnie z przepisami (do obliczenia limitów został zastosowany średni kurs NBP z dnia 1 października 2020 roku, który wynosi 4,5153 zł/ euro).

Jakie są przywileje małego podatnika?

 • Środki trwałe można amortyzować jednorazowo do kwoty 50 000 EURO (z pewnymi wyjątkami). W 2021 roku kwota ta wyniesie 226 000 zł. Kwota limitu została zaokrąglona do 1 000 zł zgodnie z przepisami.
 • Zaliczki na podatek dochodowy można wpłacać kwartalnie.

Prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów w Poznaniu

Sprawdź, co jeszcze możemy zrobić!

Choć naszą specjalizacją jest prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, to nie jest to jedyna usługa którą świadczymy na co dzień. Sprawdź koniecznie, w czym jeszcze możemy Ci pomóc!