Numer paragonu na fakturze uproszczonej

numer paragonu Carrefour

Gdzie znajdę numer paragonu?

Numer paragonu może znajdywać się w różnych miejscach na wydruku paragonu fiskalnego. W zależności od sprzedawcy i drukarki z której korzysta może znajdywać się w dosłownie każdym miejscu. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie przykładowych miejsc, w których można znaleźć numer paragonu. Infografika, poza miejscem numeru paragonu, wskazuje również miejsce, w którym znajdują się: dane sprzedawcy, NIP sprzedawcy, NIP nabywcy, data sprzedaży i data wystawienia,  wartość podatku VAT, wartość brutto transakcji, forma płatności, numer faktury uproszczonej.

Numer paragonu Biedronka

Numer paragonu ze sklepu Biedronka znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY” (po prawej stronie).

Numer paragonu Carrefour

Numer paragonu ze sklepu Carrefour znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”.

numer paragonu Carrefour

Numer paragonu Castorama

Numer paragonu ze sklepu Castorama znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”. W tej samej linii co data zakupu, na prawo od niej.

numer paragonu castorama

Numer paragonu Leroy Merlin

Numer paragonu ze sklepu Leroy Merlin znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”.

Gdzie znajduje się numer paragonu Leroy Merlin?

Numer paragonu Media Markt

Numer paragonu ze sklepu Media Markt znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”. W tej samej linii co data sprzedaży (data wystawienia paragonu), na prawo od niej.

Gdzie znajduje się numer paragonu Leroy Merlin?

Numer paragonu NORAUTO

Numer paragonu ze sklepu NORAUTO znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”.

numer paragonu norauto

Numer paragonu Rossmann

Numer paragonu ze sklepu Rossmann znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”. W tej samej linii co data zakupu, na prawo od niej.

numer paragonu rossmann

Numer paragonu Społem

Numer paragonu ze sklepu Społem znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), a tuż nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”.

numer paragonu społem

Numer paragonu ZEDAN

Numer paragonu ze sklepu ZEDAN znajduje się zaraz pod danymi wystawcy (sprzedawcy), obok numeru NIP sprzedawcy, po prawej stronie nad wytłuszczonym napisem „PARAGON FISKALNY”.

Gdzie znajduje się numer paragonu ZEDAN?

Numer biletu postojowego - Poznań

Numer biletu postojowego dla miasta Poznań znajduje się pod datą i godziną ważności biletu, po prawej stronie i jednocześnie bezpośrednio nad opłaconą kwotą postoju.

Gdzie znajduje się numer biletu postojowego Poznań?

Kiedy numer paragonu fiskalnego jest numerem faktury uproszczonej?

Od 1 stycznia 2020 roku zmieniły się przepisy dotyczące ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy fiskalnej. Jeżeli towar, materiał lub usługa są nabywane przez firmę i ich wartość nie przekracza 450,00 zł brutto lub 100 euro, to kupujący, który posiada paragon fiskalny na którym widnieje numer NIP nabywcy może skorzystać z prawa do odliczenia podatku naliczonego i ująć taki paragon w rejestrze zakupów VAT. Paragon fiskalny zawierający numer NIP kupującego jest uznawany w świetle prawa jako faktura uproszczona i można go także zaliczyć do kosztów podatkowych.

Pomoc w znalezieniu numeru paragonu

Klienci, których obsługuje nasze biuro rachunkowe nie muszą zastanawiać się, gdzie znajduje się numer paragonu. Rozliczając dla nich podatkowe księgi przychodów i rozchodów czy księgi handlowe nasi księgowi samodzielnie odnajdują numery paragonów i wprowadzają je we właściwe rubryki. Dzięki temu księgowość jest prowadzona w sposób zgodny z aktualnie obowiązującym prawem.

Anna Klupczyńska

Anna Klupczyńska

Licencjonowana księgowa z przeszło 30-letnim doświadczeniem.

Dołącz do dyskusji

Blog o księgowości

Niniejszy blog księgowy prowadzony jest przez znane biuro rachunkowe w Poznaniu – AK-PLUS Anna Klupczyńska. Dziękujemy za wizytę i docenienie naszego wkładu w rozwój wiedzy na temat zagadnień księgowych. Zapraszamy do obserwowania naszych profilów na portalach społecznościowych!

Ostatnio dodane artykuły

Kategorie artykułów

Bądź na bieżąco

Pomoc księgowa

Pomagamy w księgowości

Szukasz solidnego biura rachunkowego z Poznania? Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak wiele problemów możemy rozwiązać za Ciebie!

Dowiedz się więcej

Powiązane artykuły

numer paragonu Carrefour

Numer paragonu na fakturze uproszczonej

Gdzie znajdę numer paragonu? Numer paragonu może znajdywać się w różnych miejscach na wydruku paragonu fiskalnego. W zależności od sprzedawcy i drukarki z której korzysta

podatek estoński cit

Podatek estoński w Polsce

Podatek estoński (estoński CIT) to podatek dochodowy od osób prawnych, który polski rząd planuje wprowadzić w 2021 roku. Opodatkowanie w takiej formie ma być skierowane

dofinansowanie do wakacji dla pracownika od pracodawcy

Dofinansowanie do wakacji dla pracownika

Czy pracodawca może opłacić pracownikowi pobyt na wakacjach lub udzielić pracownikowi zapomogi w trudnej sytuacji? To pytanie, które jest niezwykle aktualne w czasie pandemii koronawirusa,

dofinansowanie do okularów od pracodawcy

Dofinansowanie do okularów od pracodawcy

Refundacja za okulary i soczewki kontaktowe od pracodawcy Pracodawca, który zatrudnia pracownika na stanowisku z monitorem ekranowym jest zobowiązany do stosowania przepisów zawartych w Rozporządzeniu