Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych w Poznaniu

Rozliczamy ryczałt - zawodowo!

AK-PLUS - Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych Poznań

Zadbamy o Ciebie i Twoje rozliczenia!

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to forma opodatkowania możliwa między innymi dla osób fizycznych prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, a także spółek cywilnych osób fizycznych. Świadczymy usługi w oparciu o ustawę o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz w oparciu o inne akty prawne, do stosowania których prowadzący działalność gospodarczą jest zobowiązany. Prowadząc księgowość stosujemy obowiązujące ustawy i przepisy, realizując przy tym swoje zadania na najwyższym poziomie.

Wybór opodatkowania w formie ryczałtu czy na zasadach ogólnych prowadząc księgę przychodów i rozchodów to decyzja, która nie należy do najprostszych. Często podatek zryczałtowany jest niższy niż podatek opłacany na zasadach ogólnych, ale nie zawsze ta forma jest opłacalna dla przedsiębiorcy.

Która opcja dla Twojego biznesu jest najlepsza? Zapraszamy do kontaktu i do nawiązania współpracy. Nasi specjaliści doradzą i pomogą na każdym etapie naszego zlecenia.

Anna Klupczyńska księgowa Poznań
Anna Klupczyńska

Właścicielka biura rachunkowego AK-PLUS

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - zakres usługi

Pomożemy Ci w sposób kompleksowy!

Usługi księgowe w zakresie prowadzenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych obejmują następujące czynności:

 • prowadzenie ewidencji przychodów objętej ryczałtem na podstawie dostarczonych przez klienta dokumentów księgowych oraz dodatkowych dowodów sporządzanych na potrzeby rozliczeń,
 • naliczanie podatku zryczałtowanego i przygotowanie PIT-28, 
 • prowadzenie rejestrów VAT dla dokumentów sprzedaży i zakupów,
 • zamknięcie miesiąca i naliczanie podatków oraz sporządzanie wymaganych deklaracji VAT-7 lub VAT-7K, VAT-UE oraz JPK na podstawie prowadzonych rejestrów VAT,
 • prowadzenie rozrachunków podatków i składek ZUS,
 • zamknięcie roczne połączone ze sporządzeniem rocznego zeznania podatkowego,
 • przechowywanie dokumentacji księgowej przez okres danego roku obrachunkowego,
 • fachowe doradztwo w zakresie zryczałtowanego podatku ewidencjonowanego.

Cennik prowadzenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Zapytaj o cennik usługi!

Zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane outsourcingiem usługi prowadzenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Z przyjemnością przedstawimy cennik naszych usług oraz możliwości współpracy.

Rozliczanie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - oni nam zaufali!

Rekomendacje

Świadczymy profesjonalne usługi prowadzenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Ze swoich obowiązków wywiązujemy się terminowo i rzetelnie, biorąc pełną odpowiedzialność za podejmowane czynności księgowe. Dzięki temu grono naszych zadowolonych klientów stale się poszerza.

Pakiet korzyści z prowadzenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w Poznaniu

Zrobimy dla Ciebie więcej niż inni!

Kompleksowe prowadzenie ewidencji ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych to jedno. Dodatkowy pakiet korzyści to drugie. Znając potrzeby naszych klientów jesteśmy w stanie zaoferować znacznie więcej niż inni. Jesteśmy elastyczni, precyzyjni i chętnie dzielimy się dobrą radą. Ale to nie wszystko! Sprawdź Korzyści jakie możesz osiągnąć powierzając nam prowadzenie rozliczania Twojej firmy w oparciu o ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. 

Rzetelność i skrupulatność

Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w rozliczaniu ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Atrakcyjna cena

Cena usługi za prowadzenie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Reprezentacja firmy

Kiedy zajdzie taka konieczność, będziemy reprezentować Twoją firmę przed Urzędem Skarbowym.

Certyfikowana księgowa

Nasza certyfikowana księgowa zadba o finanse Twojej firmy, dzięki czemu będziesz mógł prowadzić firmę znacznie efektywniej!

Stały kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Udostępnimy bezpośredni kontakt do Twojego indywidualnego księgowego.

Gwarancja bezpieczeństwa

Posiadamy wykupione ubezpieczenie OC obowiązkowe i dobrowolne w PZU. To jeden z gwarantów bezpiecznej realizacji usługi pełnej księgowości.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące Ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

6 najczęściej zadawanych pytań

Co to jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych?

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to jedna z form opodatkowania przysługująca m.in. niektórym podatnikom, którzy:
 • rozpoczynają działalność gospodarczą;
 • kontynuują działalność w roku 2020 (nieopłacając podatku w formie karty podatkowej), której przychody w poprzedzającym rok podatkowy nie przekraczają 250 000 euro (tj. 1 093 350 zł w 2020 rok).
 • kontynuują działalność w roku 2021 (nieopłacając podatku w formie karty podatkowej), której przychody w poprzedzającym rok podatkowy nie przekraczają 2 000 000 euro (tj. 9 030 600 zł w 2021 rok).
Do obliczenia limitów został zastosowany średni kurs NBP z dnia 1 października 2020 roku, który wynosi 4,5153 zł/ euro.

Czy można opłacać kwartalnie podatek od przychodów ewidencjonowanych?

Prawo do kwartalnego opłacania zaliczek na podatek dochodowy od przechodów ewidencjonowanych mają podatnicy, których przychód w 2020 roku nie przekroczył kwoty 200 000 euro (tj. 903 060 zł). Do obliczenia limitów został zastosowany średni kurs NBP z dnia 1 października 2020 roku, który wynosi 4,5153 zł/ euro.

Jakie są stawki zryczałtowanego podatku dochodowego?

Wysokość stawki podatku w formie ryczałtu ewidencjonowanego płaci się od przychodów i w zależności od zakresu świadczonych usług wynosi: 20%, 17%, 10%, 8,5%, 5,5%, 3% lub 2%.

Jak rozliczyć ryczałt?

Zryczałtowany podatek dochodowy należy opłacić do 20. dnia następnego miesiąca. W przypadku podatników, których przychody w roku poprzednim nie przekroczyły kwoty 25 000 euro (tj. 109 335 zł w 2020 roku) mogą podatek obliczać i wpłacać kwartalnie. Należy przy tym pamiętać o konieczności poinformowania naczelnika Urzędu Skarbowego.

Czy można samodzielnie rozliczać ryczałt?

Tak, można samodzielnie prowadzić rozliczenie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Trzeba jednak śledzić na bieżąco przepisy prawne, które jak wiadomo często zmieniają się. Można także skorzystać z usług zewnętrznego biura rachunkowego, które rzetelnie i kompleksowo zrobi to za nas.

Jakie są limity do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na 2020 rok?

Limit przychdów decydujący o możliwości rozliczania się w oparciu o zryczałtowany podatek dochodowy w 2020 roku wynosi 1 093 350 zł (250 000 euro x 4,3734 zł/euro).

Jakie są limity do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na 2021 rok?

Limit przychdów decydujący o możliwości rozliczania się w oparciu o zryczałtowany podatek dochodowy w 2020 roku wynosi 1 093 350 zł (250 000 euro x 4,3734 zł/euro).

Kto poprawnie rozlicza ryczałt od przychodów ewidencjonowanych?

Anna Klupczyńska, licencjonowana księgowa z Poznania, jest jedną z osób, które w sposób właściwy prowadzi rozliczenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Prowadzenie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w Poznaniu

Dowiedz się więcej - koniecznie!

Chcesz wiedzieć więcej na temat ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub innych świadczonych przez nas usług księgowych? Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.